The post Izdelava betonske škarpe appeared first on Libela Group.
]]>Želite prejeti natančno ceno za izdelavo škarpe ? Naročite se na brezplačni ogled, na podlagi katerega določimo predvideno dimenzijo izkopa temeljev in samega opornega oz. podpornega zidu in s tem povezano ceno. Izpolnite obrazec – kliknite tukaj.
Kakšen naj bo kriterij pri izbiri tipa škarpe in ustreznega izvajalca? Pri izbiri tipa škarpe se je potrebno vprašati o njeni namembnosti. Poglavitni namen betonskih škarp je preprečevanje drsenja in zaščita, medtem ko imajo kamnite ali dekorativne škarpe predvsem estetsko namembnost. Betonske škarpe so cenovno ugodnejše, sama izdelava pa je v primerjavi z ostalima dvema hitrejša.
Svetujemo, da od ponudnika zahtevate natančen popis predvidenih materialov in del, s čimer se ognite morebitnim naknadnim odstopanjem od dejanskih predvidenih stroškov. Hkrati je treba paziti na to, ali je cena ponudbe z ali brez DDV-ja.
The post Izdelava betonske škarpe appeared first on Libela Group.
]]>The post Izdelava ostrešja appeared first on Libela Group.
]]>Zahtevajte informativni izračun – kliknite tukaj.
Ostrešja se delijo na več skupin, saj ima vsaka skupina specifične statično – konstrukcijske značilnosti, pri čemer se razlikujejo tudi različni konstrukcijski elementi, sama struktura le – teh, odnos do celote ter velikost razpona ostrešja. Sama izdelava ostrešja je najbolj odvisna od nosilnega sistema, katerega primarna naloga je, da je nanj naslonjena oz. pritrjena sekundarna konstrukcija. Naloga nosilnega sistema je tudi, da zdrži težo snega in vetra. Ob izdelavi ostrešja pa je treba misliti tudi na to, da mora biti končni izgled strehe arhitekturno prilagojen notranjosti stavbe in tudi primerno vključen v pokrajino oz. okolico same hiše.
Izdelava ostrešja se v grobem deli glede na nosilne sisteme, ki so:
• palična konstrukcija,
• povezje brez leg ali škarjasto in goltniško povezje,
• lepljena lamelirana konstrukcija in
• gredna streha in polno povezje s strešnimi stojali in vešali.
Želite ponudbo za izdelavo ostrešja?
Kontaktirajte nas na ali izpolnite obrazec za povpraševanje.
Sama odločitev za to, kako oz. po katerem sistemu bo izdelava ostrešja potekala, je odvisna od marsikaterega faktorja, saj je pomembno, v katerem podnebju bo hiša stala, ali je določena izdelava ostrešja oz. sam postopek izdelave ekonomično opravičen in še nekateri drugi pomembni faktorji. Zato je zelo priporočljivo, da se odločite za pomoč strokovnjaka. Pri našem podjetju vam nudimo možnost, da se vam izdelava ostrešja opravi od A do Ž in v kolikor niste prepričani, ali bi se odločili za nas, kliknite tukaj in z izpolnitvijo enostavnega obrazca naročite brezplačen ogled, na katerem vam bomo svetovali, kaj je najprimerneje za vas ter na podlagi opravljenih meritev določili obseg potrebnega materiala in dela ter določili ceno same izvedbe.
Izdelava ostrešja se najpogosteje opravlja iz lesa, zato je predpogoj, da bo izdelava ostrešja potekala tako kot je treba, sama priprava lesa. Zimski čas, v času od oktobra in do konca marca, je najprimernejši čas za sekanje lesa, saj je v tem obdobju v naravi najmanj škodljivcev, ker so tla zmrznjena, pa je tudi nevarnost, da se poškoduje še stoječa drevesa, veliko manjša. Da bi bila izdelava ostrešja narejena dobro in pravilno, je tudi izrednega pomena pravilno skladiščenje lesa, zato ga je potrebno kar najhitreje po poseku odpeljati na žago in hlodovino skladiščiti tako, da ni v stiku z zemljo, da se kar čim bolj prepreči napad različnih insektov, hkrati pa morajo biti tla pod skladovnico rahlo nagnjena, da se prepreči zadrževanje vode pod njo. Ko je hlodovina zložena v skladovnico, je potrebno premazati čelne dele hlodov s tipol pasto, da preprečimo prehitro sušenje lesa in nastanek razpok.
Izdelava ostrešja bo boljša, v kolikor se bo dovolj velika pozornost posvetila tudi samemu lupljenju hlodovine, saj se med beljavo in skorjo nahaja največ hrane za insekte. Naslednji korak je ravno tako izrednega pomena, saj je potrebno preprečiti površinsko pokanje lesa, kar dosežemo tako, da olupljeno hlodovino večkrat dnevno namakamo v bazenih vode ali jo zgolj škropimo z vodo. Nažagani les nato zložimo v novo skladovnico tako, da je najnižji kos dvignjen od tal od 40 do 60 cm ter ne širši od 1 m, med posameznimi nivoji skladovnice pa mora biti nekaj centimetrski razmik, da se omogoči kroženje zraka. Na vrhu pa mora biti ustrezna kritina, da prepreči dostop vode (dežja) z vrha skladovnice. Ko se les osuši do stopnje, ko ima v sebi še približno 16 % vlažnosti, je pripravljen, da se izdelava ostrešja začne.
The post Izdelava ostrešja appeared first on Libela Group.
]]>The post Obnova strehe appeared first on Libela Group.
]]>Svetujemo vam, da si naročite tako specialista za zamenjavo stare strehe z novo, kot tudi specialista za obnovo strehe. Še najbolj praktično je, če je to ena in ista oseba. V vsakem primeru pa zahtevajte, da vam specificira ponudbo tako za eno kot tudi za drugo delo. V kolikor želite naš nasvet, kliknite na povezavo spodaj, izpolnite preprost in enostaven obrazec in oglasili se bomo pri vas na brezplačnem ogledu. Na ogledu vam bomo svetovali, kaj je bolje za vas kar se tiče življenjske dobe strehe kot tudi iz finančnega vidika. Ne drži vedno, da je na prvi pogled cenejša stvar tudi zares cenejša. Želite kvalitetno in cenovno ugodno obnovo strehe? Pošljite nam povpraševanje – kliknite tukaj. Obnova strehe se lahko izvede na več različnih načinov, v nadaljevanju je opisan eden izmed njih, ki poteka v petih značilnih korakih:
Kot lastnik hiše oz. stavbe na kateri je streha, ki je potrebna obnove, morate najprej na ogled poklicati specialista za obnovo oz. restavratorstvo. Ta vam oceni stanje strehe in pove, kaj je nujno potrebno obnoviti in kaj celo zamenjati. Pri pregledu ugotovi tudi druge osnovne težave, kot so razne razpoke, kjer vam lahko voda zaliva hišo, in počene ali polomljene strešnike. Nato je treba poklicati strokovnjaka za krovstvo, ki bo pripravil vse potrebno za pranje strehe ter zaščitil hišo, da voda ob pranju strehe ne bo tekla v hišo. Poskrbeti je treba za varnost same okolice, po potrebi tudi z varnostniki. Zatem se opravi zamenjava poškodovanih strešnikov in lesenega ogrodja ostrešja.
Naslednji korak se opravlja po potrebi, to je še drugo pranje strehe. S strehe in samega nosilnega ogrodja ostrešja je namreč treba odstraniti čim več umazanije, alg in cvetnega prahu ter ostale površinske onesnaževalce. Po prvem pranju se z belilom premažejo strešniki na tistih mestih, kjer jih je napadla plesen, lišaji, mahovi in drugi podobni mikroorganizmi. V kolikor je potrebno, se med samim pranjem tudi z Biocidom zdravi leseno nosilno ogrodje. Z drugim pranjem strehe se odstranijo še vse preostale kontaminacije, vključno z ostanki belila.
Na strešnike se nanese vezivo, ki okrepi zgornjo površino samih strešnikov, s čimer omogočimo boljši oprijem nanosa barve. Nanos veziva je potreben dvakrat, saj v večini primerov strešniki prvega zelo hitro vpijejo, vendar mora med prvim in drugim nanosom miniti vsaj ena ura. Po drugem nanosu je najbolje vse skupaj pustiti, da se suši preko noči, s čimer čim bolj preprečimo lupljenje barve in pojav zračnih mehurjev.
S 100% akrilnim barvnim premazom, ki vsebuje Biocid za preprečevanje organske rasti različnih mikroorganizmov, se prebarva vse strešnike. Le – ta se uporabi za zaščito tudi pred vsemi vremenskimi razmerami, pri čemer je zelo pomembno, da je nanesen čim bolj enakomerno.
V zadnjem koraku je na vrsti barvanje strešnikov v želeni barvi, kateri pa prav tako dodamo Biocid za preprečevanje rasti različnih mikroorganizmov. Čisto na koncu pa se celotna streha prebarva še s premazom, ki strehi daje sijaj in lepši videz. Torej, zamenjava ali obnova strehe je vaše vprašanje? V kolikor niste strokovnjak s področja krovstva, vam toplo priporočamo, da se o zadevi posvetujete s tistim ali tistimi, ki imajo dovolj izkušenj s tega področja in ki vam bodo znali pravilno svetovati.
The post Obnova strehe appeared first on Libela Group.
]]>The post Izolacija strehe appeared first on Libela Group.
]]>Pri neizolirani ali slabo izolirani strehi, se vaši stroški za ogrevanje zelo povečajo. Topel zrak je namreč lažji in ravno zato najhitreje uhaja skozi slabo izolirano ostrešje. To se še najbolj pogosto pozna pri starih hišah, kjer so strehe le redko sploh izolirane.
Prva in najbolj osnovna stvar, ki jo lahko narediti pri gradnji ali obnovi hiše je, da med streho in naslednjo plastjo pustite nekaj praznega prostora. Že sam zrak tako poskrbi za osnovno izolacijo strehe. Pri nas to uredimo, tako da se na spodnji del lesenih nosilcev strehe (špirovce) pritrdi lesene plošče.
To seveda ni idealna izolacija strehe, saj bo kljub temu toplota uhajala ven. Pravilna izolacija strehe ni zelo težek postopek. Obstaja kar nekaj rešitev in eno od možnosti, kako se izolacija strehe pravilno naredi, vam opišemo v nadaljevanju.
Najbolje je, da se izolacija strehe prepusti strokovnjaku. V kolikor želite, da vam pri tem pomagamo mi, se naročite na brezplačen ogled. Po ogledu se skupaj z vami določimo obseg dela in potrebnega materiala. Pred izvedbo določimo natančno ceno brez drobnega tiska in skritih stroškov.
Za izpolnitev obrazca kliknite tukaj.
Z uporabo merilnega traku na podstrešju najprej izmerite kvadraturo prostora. To naredite tako, da pomnožite dolžino s širino podstrešja, pri čemer ni treba, da ste povsem natančni, ampak meritve zaokrožujte navzgor. Bolje je, da malo materiala ostane, kot da ga je premalo. Na podlagi opravljenih meritev kupite pravo količino izolacijskega materiala, pri čemer ne pozabite na plastično prevleko.
Ta korak lahko preskočite, če uporabljate vpihano izolacijo okoli lesenih nosilcev strehe (špirovcev). Sicer pa izmerite razdaljo med lesenimi nosilci in razrežite izolacijo strehe na pravilno velike kose, pri tem pa upoštevajte, da je bolje, če so kosi izolacije nekoliko širši in daljši, kot je dejansko prostora med lesenimi nosilci strehe. Na lesene plošče, ki smo jih predhodno pritrdili na spodnji del lesenih nosilcev strehe, nato razvaljamo plastično prevleko, ki jo obrežemo tako, da obložimo tudi stene lesenih nosilcev vse do same strehe. Nič ne bo narobe, če bo plastične prevleke več, kot jo je dejansko treba.
V kolikor uporabljate vpihano izolacijo, preprosto sledite navodilom na vrečki, pri tem pa bodite pozorni, da imajo različni proizvajalci vpihane izolacije nekoliko drugačna navodila od drugih. V največ primerih se napolni izolacijsko puhalo z izolacijsko maso, ki se jo nato vpihuje med lesene nosilce strehe (špirovce) in nato še eno plast preko celotne širine in dolžine strehe, torej tudi preko lesenih nosilcev strehe. Enako storite na spodnjem delu lesenih nosilcev, in sicer tako, da s primernim kladivom nekoliko razmaknete lesene plošče od nosilcev strehe in izolacijsko maso vpihate tudi med plošče in nosilce ter nato plošče nazaj pritrdite na nosilce.
V kolikor pa uporabljate izolacijo, ki je zložena v role, mora biti postopek bolj podroben in natančen. Izolacija strehe se prične tako, da najprej sam izolacijski material, ki ste ga predhodno razrezali na pravilno velike kose, razporedite med lesene nosilce strehe in poskrbite, da bo dobro poravnan in da boste zatesnili vse luknjice, saj lahko le centimeter velika luknjica povzroči do 20 % izgube toplote. Zato izolacije ne pozabite zatlačiti tudi pod žice in različne druge morebitne cevi. Nikakor ne pozabite predhodno položiti plastične folije in tudi to razporediti po vsej dolžini in širini ter tudi z njo zamašiti vse luknjice, bolje je, da jo je preveč kot premalo.
Torej, izolacija strehe ni težak postopek, je pa zelo pomembna stvar, da vam iz hiše ne bo uhajala toplota. Zato se splača za izolacijo odšteti kakšen Evro več, saj boste dolgoročno veliko več privarčevali pri ogrevanju, kot pa če boste varčevali pri izolaciji strehe.
The post Izolacija strehe appeared first on Libela Group.
]]>The post Zaključni fasadni sloj appeared first on Libela Group.
]]>Izbira zaključnega sloja naj bo naloga strokovnjakov, saj je odvisna od različnih dejavnikov, kot so lokacija in lega zgradbe, izvedba strehe, vremenske razmere, ki so značilne za lokacijo … Vsak zaključni sloj ni primeren za vsak fasadni sistem, je pa lahko za en fasadni sistem primernih več zaključnih slojev.
Vas zanima, kateri fasadni sistem in zaključni sloj je za vašo zgradbo najprimernejši? Kontaktirajte nas in zahtevajte brezplačni ogled in informativni izračun.
Obstajajo različni zaključni sloji, ki se razlikujejo po fizikalnih lastnostih, odpornosti proti vremenskim in mehanskim vplivom, granulaciji, strukturi in barvi. Tako poznamo akrilne, silikatne, silikonske, silikatno-silikonske, silikonsko-akrilne in mineralne tankoslojne zaključne sloje, ki se razlikujejo predvsem po paroprepustnosti in vodoodbojnosti. Razlikujejo se tudi po sestavi, barvni obstojnosti, elastičnosti, trdnosti, vezavi na podlago, občutljivosti na vremenske razmere pri nanašanju ter po številu barvnih odtenkov.
Priporočljivo je, da se sledi priporočilom proizvajalca fasadnega sistema. Izbiramo samo med tistimi sloji, ki so preizkušeni v posameznem fasadnem sistemu in ki jih v sistemu priporoča proizvajalec. Pri fasadnih sistemih, ki temeljijo na toplotni izolaciji iz ekspandiranega polistirena (EPS), ni omejitev, medtem ko se za fasadne sisteme z mineralno volno priporočajo zaključni sloji z boljšo paroprepustnostjo, kot so silikatni, silikatno-silikonski in silikonski zaključni sloji.
The post Zaključni fasadni sloj appeared first on Libela Group.
]]>The post Polaganje tlakovcev na beton appeared first on Libela Group.
]]>Postopek tlakovanja:
Tlakovanje delimo na dve fazi, in sicer na pripravo, ko se opravi izkop neustreznega materiala, nasutje in utrjevanje tamponskega sloja, ter na tlakovanje s fino pripravo, ko na položeno typro folijo nasujemo plast peska, ga prilagodimo na ustrezno višino ter pričnemo s polaganjem tlakovcev. Tlakovce je možno polagati tudi na beton.
Zahtevajte ugodno ponudbo in prepustite, da skrb za okolico vaše hiše postane naš izziv – kliknite tukaj.
Polaganje tlakovcev na beton:
Običajno se tlakovce polaga na pesek (fina priprava), možno pa je tudi polaganje na betonsko podlago. Za polaganje tlakovcev na betonsko podlago se običajno odločamo pri površinah z velikimi obremenitvami ali v primeru, ko izkoristimo že obstoječo betonsko površino kot predpripravo. Zaradi različnih načinov posedanja podlage, se odsvetuje kombiniranje polaganja na pesek in na beton, ko obdelujemo isto površino.
Cena polaganja je v obeh primerih odvisna predvsem od velikosti površine. Prednost polaganja tlakovcev na peščeno osnovo v primerjavi z betonsko je v preprosti odstranitvi in ponovnem polaganju v primeru izkopov za potrebe različnih priklopov na javno omrežje.
The post Polaganje tlakovcev na beton appeared first on Libela Group.
]]>The post Obnova in izdelava fasade – cena appeared first on Libela Group.
]]>Vas zanima natančna cena fasade za vaš objekt? Pošljite nam povpraševanje in prejeli boste UGODNO, neobvezujočo ponudbo z natančno ceno in brez skritih stroškov, za obnovo ali izdelavo svoje fasade. Kliknite tukaj.
Cena fasade je v osnovi pri novogradnjah do 10 % ugodnejša od tiste, ki jo obnavljamo. Razlog je v tem, da je treba pri obnovah fasad opraviti nekatera dodatna dela, ki jih pri novogradnjah ni treba, in sicer premaz fasade z emulzijo oz. čiščenje fasade, dodatno sidranje, cena fasadnih polic pa je, zaradi njihove širine, na obnovitvenih objektih tudi malenkost višja.
Izbirate lahko med kontaktnimi, parapropustnimi in prezrečevalnimi tipi fasad. V Sloveniji je najpogostejši kontaktni tip, kjer so vsi sloji iz visokoizolativnih plošč med seboj povezani. Sloji, ki se jih lahko vežemo na različne tipe konstrukcij, so zgrajeni iz stiroporja ali iz mineralne volne. Cenovno je najugodnejša izbira fasade iz stiropornih plošč, saj so za tretjino cenejše od tistih iz mineralne volne. Če je za stiroporne plošče značilna ugodna cena, homogenost in toplotna prevodnost, je prednost plošč iz mineralne volne v zvočni izolaciji in njeni paroprepustnosti ter temperaturni stabilnosti.
The post Obnova in izdelava fasade – cena appeared first on Libela Group.
]]>The post Nov zaključni sloj Baumit NanoporTop appeared first on Libela Group.
]]>Baumit Nanopor, s samočistilnim efektom fotokatalize, odslej dodatno in aktivno ščiti fasado pred organsko umazanijo, ki se z izparevanjem vlage in z dežjem sama odstrani s površine. Za fasado to pomeni sijočo lepoto in trajno čistost – ohranja vrednost in ne potrebuje vzdrževanja.
Bi imeli svojo premium fasado? Pokličite nas za ponudbo ali nam pošljite povprašanje.
Vir: baumit.si
The post Nov zaključni sloj Baumit NanoporTop appeared first on Libela Group.
]]>The post Kaj je toplotni most? appeared first on Libela Group.
]]>The post Kaj je toplotni most? appeared first on Libela Group.
]]>The post Kaj je dimnik efekt pri fasadi? appeared first on Libela Group.
]]>The post Kaj je dimnik efekt pri fasadi? appeared first on Libela Group.
]]>